Aktualności

PRACA AGREGATU PODCZAS ZIMY

Przed okresem zimowym zalecamy sprawdzenie czy zatankowane paliwo w zbiorniku /-ach agregatu było zakupione w specyfikacji letniej bądź przejściowej tj. w okresach od 1 marca do 1 listopada.

Jeśli tak – należy zakupić i zaaplikować dodatek do paliwa na czas zimy – depresator.

Na skutek ujemnych temperatur w oleju napędowym wytrąca się parafina, która blokuje przepływ paliwa. Parafina może uszkodzić filtr paliwa zatykając materiał filtrujący. Należy zastosować depresator czyli środek używany w celu obniżenia CFPP (najniższej temperatury przy której olej napędowy przepływa bez przeszkód przez filtr).

W takich dodatkach znajduje się również substancja pochłaniająca wilgoć. Jest to istotne z uwagi na wytrącanie wilgoci na skutek różnic temperatur całodobowych. Wilgoć może powodować korodowanie przewodów paliwowych, a więc i ich zatykanie. Nagromadzona woda może zamarznąć rozsadzając przewody paliwowe.

W stosowny dodatek do paliwa można zaopatrzyć się np. w pobliskiej stacji benzynowej. Środek należy użyć w proporcjach zgodnie z opisem na opakowaniu.

UWAGA – należy wykonać próbę uruchomienia i pracy agregatu, przy obciążeniu min. 30%, przez okres 30 minut., po zaaplikowaniu odpowiedniej ilości depresatora (proporcjonalnie do ilości paliwa) do zbiornika /-ków agregatów. Silnik agregatu musi popracować aby środek prawidłowo rozniósł się po całym układzie paliwowym, w szczególność aby doszedł do filtrów paliwa i układu wtryskowego.