Aktualności

Praca agregatu z niewielkim obciążeniem

Co się dzieje, gdy agregat prądotwórczy pracuje z niskim obciążeniem?

Praca na niskim obciążeniu przez długi czas może prowadzić do większego zużycia oleju silnikowego i spowodować jego wycieki z kolektora wydechowego. Na zaworach, w rowkach tłokowych i turbinie może pojawić się nagar. Temperatura spalania w przypadku pracy przy niewielkim obciążeniu lub na wolnych obrotach, jest na tyle niska, że składniki oleju napędowego nie spalają się i odkładają się na powierzchni cylindrów rysując ich gładź. Niekompletne spalanie paliwa sprawia, że jego resztki mogą przedostać się do oleju i spowodować jego rozcieńczenie i wycieki.

Jak temu zapobiec?

Należy:

  • zredukować czas pracy przy niskim obciążeniu do minimum (do 5 minut przy regularnym uruchamianiu silnika)
  • obciążyć agregat do 75% przez 4 godziny raz w roku (dzięki temu nagary w kolektorze wydechowym zostaną wypalone)
  • terminowo wymieniać materiały eksploatacyjne i zużyte podzespoły
  • regularnie przeprowadzać przeglądy serwisowe, które zapewniają podniesienie poziomu bezpieczeństwa i zmniejszają ryzyko awarii

SILCO Gwarantujemy zasilanie

Od 20 lat zajmujemy się systemami zasilania awaryjnego od etapu projektowania poprzez wdrożenie aż po odbiór. Dostarczamy zasilacze UPS, agregaty prądotwórcze, rozdzielnice elektryczne, układy SZR oraz zestawy akumulatorów.

Świadczymy usługi gwarancyjne oraz pogwarancyjne. Wykonujemy przeglądy i naprawy z ustalonym terminem reakcji serwisu oraz naprawy urządzenia. Zapewniamy klientom kompleksową opieką nad ich systemami zasilania gwarantowanego także gdy systemy te zbudowane są w oparciu o urządzenia różnych producentów.

Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z naszym działem technicznym.